3 dôvody, prečo sa zapísať na kurzy Excelu

Excel

Zvažujete, či sa zapísať na kurzy Excelu? Robíte dobre…

Program MS Excel je dnes úplne všade. Pravdepodobne ho aj vy máte nainštalovaný na svojom počítači.

Učitelia ho používajú, keď potrebujú vyhodnotiť známky študentov. Zamestnanci v nadnárodných spoločnostiach si ho zapnú, keď potrebujú pripraviť dáta pre manažment. Nehovoriac o vedcoch, ktorí vďaka Excelu vyhodnocujú výsledky svojich výskumov.

Tieto tri profesie pokrývajú väčšinu voľných pracovných miest a všetky sa spoliehajú na znalosť programu MS Excel. Napriek tomu veľa ľudí to s Excelom ešte stále neskúsilo, pretože sa tohto programu zbytočne obávajú.

Technická negramotnosť je hlavnou príčinou neúspechu na pohovoroch. Ľudia, ktorí sú inak zdatní a pracovití, tak zbytočne prichádzajú o pracovné príležitosti. Nebuďte jedným z nich. Veď naučiť sa Excel je vďaka kurzom úplne jednoduché a pohodlné.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, prečo je dôležité zapísať sa na kurzy Excelu.

1. Excel nie je len na vytváranie tabuliek

Ak už ste Excel niekedy v živote otvorili, možno ste pomocou neho pripojili niekoľko číselných tabuliek alebo pridali dve bunky k sebe. Excel je však oveľa komplexnejší. Vedeli ste napríklad, že program môže vykonávať napríklad aj tieto činnosti?

  • Filtrovanie údajov
  • Používanie funkcií ako VLOOKUP pre vyhľadávanie dát
  • Vytváranie užitočných grafov
  • Analyzovanie údajov a vytváranie predpovedí

Vďaka tomuto programu zažiarite nielen v práci, ale pomôže vám aj v osobnom živote. Preto sa doslova dvakrát oplatí zapísať sa na kvalitný Excel kurz.

2. Zvýši vám to plat

Ak hľadáte kariérny postup, Excel vám môže rýchlo pomôcť. Keďže je to jeden z najpoužívanejších programov vo všetkých podnikoch, jeho znalosť vám otvorí nové dvere možností. A aj keby ste ho vo svojej budúcej pozícii nevyužívali často, vášmu životopisu pridá veľkú hodnotu.

Nikdy neviete, kedy váš šéf alebo kolega potrebuje niekoho, kto má správne technické zručnosti v programe Excel, aby mohol pomôcť v správnom momente. Nechcete byť takým človekom práve vy?

Vďaka Excelu budete môcť lepšie organizovať údaje, použiť grafiku SmartArt na odprezentovanie svojich nápadov v zaujímavejšej forme, či si len zapísať poznámky prehľadne a systematicky. Nikdy neviete, na čo tento skvelý program dokážete využiť.

3. Kurzy Excelu sa dajú zvládnuť rýchlo

Napriek tomu, aký je Excel komplexný, dá sa rýchlo naučiť. Vďaka dobre štruktúrovanému kurzu ako napríklad od Easy Excel dokážete už za 5 hodín prejsť z úrovne úplného začiatočníka na úroveň pokročilého.

Kurzy od Easy Excel sú vo forme videí, takže sa môžete učiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek chcete. Je to veľmi efektívny spôsob, ako tento program zvládnuť. Videá sú rozdelené do krátkych lekcií po približne piatich minútach, takže vždy budete mať čas naučiť sa niečo nové.

Preto by ste sa mali naučiť Excel

Program Excel sa na prvý pohľad môže zdať zastrašujúci, ale tým, že program začnete používať na vykonávanie základných úloh vo svojom živote, získate lepšiu predstavu o tom, ako funguje, a tiež o tom, ako môže všetko, čo robíte, oveľa uľahčiť.

Odporúčame začať s príručkou Excelu pre začiatočníkov, ktorá vám oboznámi so základnými možnosťami. Ak sa vám to zapáči, rozhodne sa oplatí zakúpiť si kurzy Excelu. Taká investícia sa vám v budúcnosti mnohonásobne vráti.

O autorovi Pozrieť všetko

admin