4 kroky pre správnu starostlivosť o mastnú pleť

Čistá pleť

Mastná pleť má typické znaky, ktorými sú najmä: rozšírené póry, lesk, čierne bodky či tvorba akné. Starostlivosť o tento typ pleti môže byť náročný, pamätajte však, že nie nemožný. So správne zvolenými produktmi zaručene môžete docieliť krásnu a zdravú pleť.

  1. Čistenie pleti

Najdôležitejším krokom starostlivosti o mastnú pleť je čistenie ráno aj večer. Na čistenie môžete použiť čistiaci olej alebo čistiaci gél. Ráno po umytí stačí pleť jemne a šetrne očistiť tonikom, večer je dôležité dokonalé a precízne odlíčenie make-upu a nečistôt z pleti. Dôležité je, aby vám produkt nespôsoboval svrbenie či začervenanie pokožky.

  1. Hydratovanie pleti

Po dôkladnom vyčistení a neutralizácii pH pleti vďaka toniku nasleduje hydratovanie. Mastná pleť potrebuje taktiež hydratovať. Najčastejšou chybou je prílišné vysušovanie. Tomu sa zaručene treba vyhnúť. Ak budete pleť vysušovať, žľazy budú produkovať ešte viac kožného mazu. Zamerajte sa na hydratovanie pleti pomocou kyseliny hyalurónovej či krémami pre mastnú pleť. Takéto krémy majú spravidla ľahkú textúru.

  1. Exfoliácia pleti

Odstránenie odumretej pokožky pomáha k celkovému zlepšeniu pleti. Exfoliáciu poznáme ako ,,píling“. Existujú rôzne formy pílingu – mechanický, enzymatický či chemický píling. Enzymatický píling je veľmi šetrným typom pílingu, a preto je vhodný aj pre citlivú, aknóznu či mastnú, problematickú pleť. Píling sa odporúča 2 až 3 krát týždenne.

  1. Pleťové masky

Pleťové masky sa stali obľúbenkyňami medzi ženami aj mužmi a môžeme ich považovať za nevyhnutnosť pri starostlivosti o pleť. Maska dodáva pokožke vysoko koncentrované aktívne látky a vitamíny. Pravidelné používanie masky zjemňuje veľké póry, zlepšuje textúru pokožky, absorbuje prebytočný maz a uvoľňuje upchaté póry. Pre mastnú pleť je najvhodnejšia detoxikačná maska a hydratačná maska aspoň 2x do týždňa.

Pri starostlivosti o mastnú pleť je najdôležitejšia pravidelnosť. Okrem pravidelnej pleťovej rutiny je dôležitý aj zdravý jedálniček a dostatočný pitný režim. Kombinácia zdravého životného štýlu, vhodnej životosprávy a kvalitných kozmetických produktov vás privedie ku želanému výsledku – k zdravej a krásnej pleti.

O autorovi Pozrieť všetko

admin