5 dôvodov, prečo vsadiť na mobilnú klimatizáciu

Klimatizácia v dome

Mobilná klimatizácia vás dokáže aspoň vo vnútri ochrániť pred vysokými letnými teplotami. Tento typ je vhodný hlavne do bytu, domu alebo menších kancelárii a pod. Pokiaľ ešte váhate prezradíme vám, prečo by ste si mali zaobstarať mobilnú klimatizáciu už tento rok.

1. Je mobilná

To znamená, že ju môžete presúvať podľa potreby do inej miestnosti alebo dokonca iného objektu. Manipulácia je obvykle veľmi jednoduchá a tak sa dá premiestňovať počas dňa. Využijete ju presne tam, kde ju potrebujete a nemusíte zbytočne chladiť celú byť alebo dom.

2. Žiadna diera v stene

Mobilná klimatizácia sa zaobíde bez stavebných úprav, otvoru v stene, aj bez komplikovanej montáže. Jediné, čo budete potrebovať je okno, cez ktoré sa vystrčí von hadica. Okno musí byť pootvorené a preto je nutné vybaviť ho špeciálnou izoláciou, ktoré sa dá kúpiť už za cca 30 – 35 €.

3. Nízka cena

Cena mobilnej klimatizácie je výrazne nižšia ako pri iných typoch alebo centrálnom systéme. Keďže nevyžaduje žiadnu inštaláciu, ušetríte aj na tejto položke. Finančne menej náročná je aj údržba. O niečo drahšie sú klimatizácie s možnosťou vykurovania.

4. Multifunkčné zariadenie

Klimatizácia neraz plný viacero funkcií. Dostupné sú aj modely, ktoré sa dajú využiť na vykurovanie menších miestností alebo ako doplnkový zdroj tepla. Ďalšou možnou funkciou je aj odvlhčovanie vzduchu, ktoré je potrebné najmä pri chladení. Zabráni sa tak vzniku plesní pri zvýšenej vlhkosti.

5. Elegantný dizajn

Dizajn je dnes dôležitý aj pokiaľ ide o spotrebiče a zariadenia do domácnosti. Mobilná klimatizácia pritom nie je výnimka. Nemusíte mať obavy, že by ste uprostred obývačky mali nevzhľadnú krabicu, ktorá by narúšala dizajn interiéru. Dostupné sú klimatizácie s elegantným, nenápadným a univerzálnym dizajnom, ktoré sa hodia do každej miestnosti.

Recenziu sme mohli realizovať vďaka zapožičaniu tovaru od spoločnosti: Eprofi.sk

O autorovi Pozrieť všetko

admin