Aká je reálne cena vytvorenia web stránky?

Webstránka vlastnými silami

Chcete vedieť koľko stojí web stránka a za čo všetko sa platí?

Záleží predovšetkým na tom, aký spôsob pri tvorbe web stránky zvolíte. Prednedávnom firma Megaweb sídliaca na adrese Pri Suchom mlyne 41, 811 04 Bratislava uverejnila na svojej stránke článok o tom, aká je cena web stránky. Preto sme sa rozhodli, že teraz zverejníme tie najlepšie informácie, ktoré sme sa v článku dočítali. Takže, na výber máte niekoľko z možností a to:

1) Vlastnými silami

Je to najlacnejší spôsob ako si dokážete vytvoriť web stránku, ale zároveň najpomalší. Ak si vyberiete tento spôsob a rozhodnete sa ísť na vlastnú päsť, pripravte sa, že to budú dlhý boj. Takže ak sa rozhodnete investovať svoj čas, zaplatíte v podstate len za doménu a hosting. To sa platí ročne a vychádza to približne na 30 eur.

2) Stavíte na Freelancera

Je to človek, ktorý pracuje sám na voľnej nohe. Ten vám dokáže spraviť stránku za pár stoviek. Dávajte však veľký pozor na to, akého človek pustíte k sebe do firmy. Nemusí sa to vždy oplatiť.

3) Vyberiete si profesionálnu firmu

Pri tomto spôsobe väčšinu ľudí napadne hneď táto myšlienka. Firma to musí byť drahé. Na druhej strane existujú aj firmy, ktoré vám dokážu dodať kvalitné riešenie vo veľmi krátkom čase a na profesionálnej úrovni. Nemusí to byť dokonca ani dráhe. Skôr ide o to, ako sa hovorí, na koho natrafíte. Teda koľko stojí web stránka u profesionálnej firmy? Jedna firma vám ju dokáže naprogramovať za pár stovák, iná za pár tisíc a iná zas za desaťtisíce. Záleží len na vás ako sa rozhodnete.

4) Bonusový tip

Existuje ešte jeden spôsob ako si vytvoriť web stránku a to je oslovenie študenta alebo začínajúceho programátora, ktorý sa v podstate len učí ako na to. Ak si vyberiete tento spôsob, budete potrebovať istú dávku trpezlivosti. Realizácia vášho webového projektu môže trvať dlhšie a sem tam sa nájde aj nejaká chyba.

O autorovi Pozrieť všetko

admin