Ako premeniť detskú izbu na útulné miesto plné spomienok?

Detský Fotoobraz

 

Keď príde čas zariadiť deťom ich izbičku, často prichádza aj obdobie, keď sa ratolesti musia naučiť viac samostatnosti. V izbe už budú spať sami a pôjdu do škôlky, kde nebude mamička. Detskú izbu však môžete premeniť na miesto, kde s deťmi stále budú všetci, koho majú radi. Pomocou fotografií môžete urobiť z izby útulné miesto, kde sa bude ľahšie zaspávať. A nemusí ísť len o klasické papierové fotografie, možností je veľa.

Plyšák s fotkou

Ideálnym parťákom do detskej izbičky je plyšový medveď s fotkou. Je to plyšový kamarát s tričkom, na ktorom je fotografia podľa vášho výberu. Môžete nechať deťom vytlačiť na medvedíka fotografiu mamičky a otecka alebo napríklad celej rodiny. Takýto plyšák je cez deň originálnou dekoráciou v ustlanej detskej postieľke. V noci je zase dôležitý pri zaspávaní. Deti upokojuje a chránia pred všetkými bubákmi spod postele. Plyšák s fotkou má ešte jednu výhodu, je ľahko prenosný. Keď sa deti vydajú niekam, kde s nimi nebudú rodičia, môže s nimi vyraziť aj medvedík. Plyšového medveďa s fotkou si deti môžu zobrať aj do materskej škôlky, kde pomôže deťom absolvovať náročné začiatky.

Vankúšik s fotkou

Podobne ako plyšák s fotkou, aj vankúšik urobí z postele krajšie miesto. Okrem rodinných fotiek na neho môžete vytlačiť veselé obrázky alebo obľúbeného rozprávkového hrdinu. Takýto vankúšik bude dôležitý pre každé zaspávanie, a zároveň bude posteľ krásne zdobiť.

Fotoobraz alebo plagát

Ak máte v archíve nejaké fotografie, ktoré sa naozaj podarili, je škoda ich vyvolávať len v malom formáte. Skúste takéto rodinné fotografie vyvolať na plátno a umiestniť ich práve do detskej izbičky. Deti si radi prezerajú fotografie, kde sú oni sami a vo väčšom formáte ich budú rozradostňovať aj upokojovať zároveň. Fotka na plátne vyzerá vo výsledku ako naozajstné umelecké dielo.

Ak by sa vám nechcelo tvoriť obrazy rovno na plátne, môžete skúsiť plagáty s vlastnou potlačou. Takéto plagáty dokážu doplniť každú detskú izbu a dodať jej špecifický ráz. Na plagát môžete umiestniť rôzne veselé obrázky, zvieratká alebo napríklad vášho domáceho maznáčika.

Maľovanky na plátne

Deti sa môžu stať samy slávnymi maliarmi, a to veľmi jednoducho. Môžete im do izbičky zaobstarať špeciálne maľovanky, ktoré sú na plátne ako obraz. Dostanú k nim aj špeciálne farbičky a môžu si ich vymaľovať podľa svojho gusta. Keď následne maľovanky zavesíte na stenu, budú to ich originálne umelecké diela a deti budú na nich právom pyšné.

Či už sa vaším vyvoleným stane plyšák s fotkou alebo fotovankúš, najdôležitejšie vždy budú práve fotografie, ktoré použijete a vzťah k celému darčeku. Vložte preto do dekorovania detskej izby kus srdca a nič nemôžete pokaziť.

O autorovi Pozrieť všetko

admin