Ako ušetriť za webové stránky

Ako ušetriť za web

Potrebujete webovú stránku, ale obávate sa vysokej ceny, ktorú za ňu zaplatíte, ak si ju dáte spraviť na mieru? Osobný web, web pre vaše podnikanie aj e-shop si môžete vytvoriť sami. Poradíme vám, na čom všetkom sa pritom dá ušetriť. 

Šetrite za doménu

Každá web stránka má vlastnú doménu, ktorá ju odlišuje od ostatných. Doménu si budete musieť prenajať. Poplatky sa platia minimálne na rok, pričom je u niektorých poskytovateľov možné zaplatiť aj niekoľko rokov dopredu. I keď nie je cena domény veľmi vysoká, aj tu sa iste oplatí zaplatiť o niečo menej. Ušetriť za doménu vám pomôžu zľavové kupóny. V ich prehľadnom zobrazení si môžete vybrať tú zľavu, ktorá vám najviac vyhovuje. 

Zľavy na webhosting

Aby bola vaša stránka stále dostupná, musíte si prenajať tiež hosting — miesto na serveri, kde budete mať uložené všetky dáta vášho webu. Zľavové kódy vám môžu získať rôzne typy zliav, napríklad hosting na jeden či dva mesiace zadarmo. Zľavové kupóny na hosting môžu byť podmienené rozsahom objednaných služieb, niektoré sa môžu vzťahovať na migráciu hostingu od iného poskytovateľa. Pred ich použitím si preto nezabudnite prečítať podrobnosti o tom, akých služieb sa týkajú. Popri množstve nákladov na rozbehnutie či rozvoj podnikania takéto zľavy iste oceníte. 

Menej za VPS

Virtuálny privátny server je služba, ktorou získate vyhradenú časť serveru len pre seba. Nebude tak zdieľať miesto na serveri s inými používateľmi. Bez VPS sa občas môže stať, že sa kvôli zvýšenej návštevnosti na inej stránke spomalí načítavanie vášho webu. Vedeli ste, že pozornosť bežného človeka, ktorý niečo hľadá na internete, klesá už po niekoľkých sekundách? Práve čas načítania stránky je preto pre upútanie vašich potenciálnych klientov kľúčový. Zaujala vás táto možnosť? Ušetriť za VPS vám pomôžu zľavové kupóny.

O autorovi Pozrieť všetko

admin