Bezpečnosť a poriadok. Ako podlahové značenie pomáha organizácii v priemysle

Podlahové značenie

Značenie vo výrobe je dôležitý bezpečnostný a informačný prvok. Možno ho po čase prestanete vnímať, ale keby bolo naraz odstránené, návyky vám ostanú a stále pracujete podľa neho.

Ak sú v priemyselnej hale pohyblivé mechanizmy, vysokozdvižné vozíky, alebo môžu dnu vchádzať zásobovacie autá, potrebujete oddeliť ľudí a techniku, aby nedošlo k zbytočným zrážkam, alebo aj nešikovným vyhýbaniam sa, spomaľovaniam a tak ďalej. Samozrejme, že to platí aj pre manipuláciu s chemikáliami, a čímkoľvek, čo má mať vlastný priestor.

Podlahové značenie chýba? Vystavujete svoju firmu niekoľkým rizikám:

Zvýšené riziko úrazu. Podlahové značenie slúži na označenie nebezpečných oblastí, ako sú napríklad priechodky, otvory alebo zdvíhacie zariadenia. Chýbajúce značenie môže viesť k tomu, že pracovníci nebudú vedieť, že sa nachádzajú v nebezpečnej oblasti, a môžu sa zraniť.

Znížená produktivita. Značky a usmernenia pomáhajú pracovníkom orientovať sa v hale a nájsť si cestu k potrebným zariadeniam alebo miestnostiam. Chýbajúce značenie môže viesť k tomu, že pracovníci budú strácať čas hľadaním cesty, čo môže znížiť ich produktivitu. Obzvlášť vo veľkých halách, kde je veľká fluktuácia, chodí sem veľa nováčikov, brigádnikov apod.

Zvýšené náklady. Podlahové značenie maľujeme ako prevenciu pred úrazmi, ktoré môžu zaťať sekeru do rozpočtu zamestnávateľa. Manažéri, ktorí majú na starosti bezpečnosť to dobre poznajú. Chýbajúce značenie môže viesť k zvýšeniu nákladov na zdravotnú starostlivosť, poistenie a straty pracovnej sily. Jaclean.sk je 14 rokov popredný partner v oblasti značenia a čistenia priemyselných podláh.

O autorovi Pozrieť všetko

admin