Garážové brány: Výhody a nevýhody jednotlivých typov brán

Garážová brána

Premýšľate nad výmenou starej garážovej brány? Na trhu nájdete mnohých výrobcov a hneď niekoľko typov garážových dverí. Každý má špecifické vlastnosti. Aké druhy poznáme a aké sú ich výhody a nevýhody?

Sekčné garážové brány

Ide o najobľúbenejšie a najpoužívanejšie garážové brány. Ako plynie zo samotného názvu, brány sú zložené zo sekcií, ktoré majú výšku 500 alebo 610 milimetrov. Brána sa zasúva pod strop po vodiacich koľajniciach. Pokiaľ vám ide najmä o vaše pohodlie, siahnite po variante na diaľkové ovládanie. Výhodou brány je aj to, že sú do nej integrované dvere, okienka, kľučky alebo ďalšie praktické prvky.

Rolovacie garážové brány

Brány sú vyrábané na mieru a ich najväčšou výhodou je to, že na priestor kladú minimálne nároky. Sú vyrobené z hliníku s polyuretánovou výplňou, vďaka čomu sú spoľahlivé a majú dlhú životnosť. Garážové brány rolovacie sú ľahké, majú tichú prevádzku a vyznačujú sa svojou pevnosťou. Hodia sa do každej garáže. Aj tu môžete siahnuť po automatizovanej alternatíve.

Posuvné garážové brány

Skvelá voľba najmä v prípade, pokiaľ chcete ušetriť náklady na energie. Vyznačujú sa totiž jednou zaujímavou vlastnosťou – môžete ich otvoriť iba čiastočne a prejsť do vnútra. Sú vyrobené z hliníkového kovania a na mieru podľa vašich potrieb. Jednou z najväčších výhod posuvných brán je skutočnosť, že pri ich montáži nie je nutné znižovať výšku otvoru.

Dvojkrídlové garážové brány

Posledná z alternatív vám ponúka bránu vyrobenú z hliníkových profilov vyznačujúcich sa vysokou kvalitou, ktorá je doplnená o tepelný most. Ten môže byť buď prerušený, alebo neprerušený. Typ brány je vhodný do garáže s prahom. Dvere sa inštalujú do otvoru a v prípade, že máte záujem, ich môžete vybaviť tiež izolačným dvojsklom.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek typ brány, vyberte si takú, ktorá bude spĺňať vaše požiadavky najmä z funkčného hľadiska. Tak, aby ste s ňou boli spokojní a mohli ju využívať dlhodobo. Ideálne je siahnuť po bráne od takého výrobcu, ktorý vám jej kvalitu garantuje čo najdlhšou zárukou.

O autorovi Pozrieť všetko

admin