Hygge – životný štýl. Ako ho dosiahnúť a zlepšiť si život?

Hygge - životný štýl. Ako ho dosiahnúť a zlepšiť si život?

Aj na Slovensku sa čoraz viac udomácňuje dánsky spôsob života s príznačným názvom hygge, čo znamená útulnosť. V prenesenom slova zmysle teda ide o vytvorenie si útulnej atmosféry vo svojom príbytku, vďaka ktorej si môžete užívať život so svojimi blízkymi a priateľmi a tešiť sa z maličkostí. Čo k takémuto životnému štýlu patrí a dá sa praktizovať aj v našich domácnostiach?

Teplo a svetlo

Je vedecky dokázané, že pohľad na tancujúce plamene v nás vyvoláva pocit šťastia. Skúste si teda len tak posedieť pri krbe, prípadne si ho v domácnosti nahradiť sviečkami rôznych tvarov a veľkostí. Sviečku si zapáľte aj pri varení, čítaní alebo pri kúpaní. Okamžite pri týchto činnostiach dostanete pocit akéhosi luxusu. Počas chladných dní zasa siahnite po teplých prikrývkach (umelé kožušiny, robustné úplety, mäkká vlna,…) Teplo nedodajú len vám, ale aj celej miestnosti.

Sladké potešenia

Keďže Dánsko je severská krajina, hygge je zamerané nielen na útulnú, ale aj hrejivú domácu atmosféru. A čo zahreje lepšie, než chutný a teplý nápoj? Nemusí ísť len o kávu a čaj – dajte si napríklad aj varené víno či horúcu čokoládu s marshmallows. Ak pridáte pekné šálky alebo hrnčeky, štýlovú cukorničku či nádobu na smotanu, relaxačný zážitok bude o to intenzívnejší.

Nemusíte ani nikam chodiť, objavte tisíce ponúk v eshopoch online. Nezabudnite na zľavové kódy z webu KuponyZdarma.sk a ušetríte ešte viac, nájdete tak 4Home kupóny, zľavy na ASKO-nábytok, Merkury Market zľavový kód a mnoho ďalších. A dať si k tomu ešte nejaký koláčik, pečivo, domácu cukrovinku či čokoládu je pri hygge štýle dovolené.

Spomaľte, vypnite, odpojte sa

Hygge znamená aj nájsť si čas iba pre seba a svojich blízkych či rodinu. Nebojte sa teda na chvíľu vypnúť televíziu a počítač, odložiť mobil niekam, kde naňho nedosiahnete a spomaliť tak, že si budete užívať jednoduché veci.

Nájdite si napríklad čas na to, aby ste si s priateľmi pozreli dobrý film, užili si oddychový pobyt pre dvoch, či pomaznajte sa s partnerom alebo deťmi pod prikrývkami a vankúšmi. Ak si takúto chvíľku nájdete každý deň, máte nakročené k tomu, aby ste sa stali hygge šťastným človekom.

Zdroj: https://www.sferazdravia.sk/21-tipov-pre-lepsie-zdravie-a-jeho-udrzanie/

O autorovi Pozrieť všetko

admin