Interiérový dizajn – 3 tipy ako na to

Záclony

Prestavba či zariaďovanie interiéru by sa nemalo spájať s chaotickými a nepremyslenými riešeniami. Naopak, takéto situácie si vyžadujú pokoj, rozvahu a kroky, ktoré nebudete o pár týždňov či mesiacov ľutovať.

1) Rešpektujte priestor

Priestorové možnosti, ktoré ponúka vaša domácnosť, vás jednoducho nepustia. Preto sa zamerajte na taký nábytok a riešenia, ktoré priestoru budú pasovať a zbytočne ho nepreplnia. Veľmi dôležitá je vizuálna rovnováha, ktorá sa výraznou mierou podpisuje na celkovom dojme z tej-ktorej miestnosti. Ak je priestor veľkorysejší, zvážte vytvorenie miest pre rôzne činnosti – v kúte môže byť menšia pracovňa, v strede pohovka s kreslom a pri stene televízor. V každom prípade uvažujte proporčne – menšie izby môžu aspoň opticky zväčšiť napríklad tapety na stenu v bledých či pastelových odtieňoch.

2) Definujte svoj vkus

Aká by vlastne mala byť vaša domácnosť? Elegantná, moderná, kultivovaná alebo štýlovo nevyhranená? Mali by v nej mať miesto romantické záclony či elegantné, dlhé a splývavé závesy? K definícii vášho vkusu sa však môžete dopracovať aj opačnou cestou, teda zistením, čo sa vám nepáči a s čím by ste v domácnosti neboli spokojní. Môže ísť o farbu, materiál či dokonca trend alebo riešenie, s ktorými ste sa niekedy v minulosti stretli a tento meeting by ste už neradi zopakovali. Vyberte si „čo áno“ a „čo nie“ – heuréka, definícia vášho vkusu je na svete!

Svetlý interiér

3) Drahé i lacné môže skvele fungovať spolu

Rozvetvený rodokmeň nemusí automaticky zaručovať kvalitu – to platí pre psy, umenie i nábytok. Dva posledne menované momenty vyberajte podľa toho, ako na vás pôsobia a ako korešpondujú s vašimi potrebami. Aj tie najskromnejšie predmety môžu mať bohatú dušu a byť tou najkrajšou vecou v miestnosti. Nebojte sa miešať predmety s vysokou a nízkou cenou. Nie všetko vzácne musí byť dôležité, no platí to aj naopak. Pokojne sa pochváľte niečím, čo skutočne milujete, bez ohľadu na reálnu cenu danej veci.

O autorovi Pozrieť všetko

admin