Konzumáciou týchto 3 potravín zlepšíte kvalitu svojej pokožky

Avokádo

Nie je žiadnym veľkým tajomstvom, že na kvalitu pokožky a pleti vplýva významným spôsobom strava a jej zložky, ktoré pravidelné naše telo prijíma. Optimálna životospráva je rovnako dôležitá ako používanie rôznych kozmetických produktov a prípravkov určených na pleť. Okrem kvalitnej kozmetiky treba vždy dbať predovšetkým na jedálniček a na živiny, ktoré nášmu telu dodávame. A ktoré potraviny priaznivo vplývajú na našu pleť?

1. Avokádo je bohatým zdrojom antioxidantov

Častokrát odsudzované ovocie pre jeho vysoký obsah tukov je v skutočnosti plné veľmi zdravých a prospešných tukov pre naše telo. Zdravé tuky napomáhajú udržať prirodzenú pružnosť pokožky. Prírodné oleje obsiahnuté v avokáde vyživujú a dokonale pokožku hydratujú. Avokádo napomáha eliminácií a zjemňovaní vrások, ale i posilňovaniu imunity pokožky proti vplyvom stresu a iných vonkajších faktorov. A nemožno zabudnúť ani na obsah vitamínu E, ktorý je významným antioxidantom chrániacim pokožku pred oxidačným poškodením.

2. Batáty a ich beta karotén ako prírodný krém proti slnku

Sú vám sladké zemiaky známe? Zoznámte s nimi aj svoju pokožku. Táto výnimočná potravina dokáže priaznivo vplývať na zdravie pokožky. Vďaka svojmu obsahu betakaroténu (provitamínu A) je pokožka prirodzene chránená pred slnečným žiarením a jeho nepriaznivým vplyvom na pokožku. Napomáha k ochrane pokožky pred spálením, odumieraním buniek a vysúšaním. Beta karotén obsiahnutý v batátoch taktiež pokožke dodáva prirodzené sfarbenie.

3. Brokolica do kuchyne i pre zdravšiu pokožku

Obľubujete vo svojom jedálničku brokolicu? Vaša pokožka si ju zaručene obľúbi tiež. Brokolica sa môže pýšiť bohatým obsahom vitamínov (vitamín A, vitamín C) a minerálov (zinok), ktoré priaznivo vyživujú pokožku. Navyše, v brokolici nájdete i luteín, ktorý napomáha chrániť pokožku pred oxidačným poškodením.

Pri starostlivosti o svoju pleť treba dbať o jej starostlivosť skutočne dôsledne. Okrem pravidelného vyčistenia pleti, používania pleťových krémov či prírodnej kozmetiky je potrebné myslieť aj na náš jedálniček.

O autorovi Pozrieť všetko

admin