Manželská čalúnená posteľ 180 x 200 – ako ju vybrať?

Čalúnená posteľ

Zariaďujete spálňu a uvažujete nad vhodnou posteľou? Máme pre vás typ, ktorý sa stáva obľúbeným po dizajnovej aj praktickej stránke. Hovoríme o čalúnených posteliach, ktoré váš interiér rozjasnia a dodajú mu eleganciu.

Manželské čalúnené postele sú výberom, ktorý poslúži dlhé roky. Vynikajú svojou trvácnosťou, pevnosťou, kvalitou a dizajnom. Okrem toho, že si práve pri tomto type postelí dokážete vybrať najviac vlastností, ktorými môže disponovať sú postele aj veľmi dizajnovým kúskom do každého typu spálne.

Čalúnené postele 180 x 200 cm sú vhodné pre páry. Vynikajú dostatočne veľkou plochou a spanie. V mnohých prípadoch sú tieto kontinentálne postele vybavené kvalitným matracom, ktorý sa postará o správnu oporu chrbtice. Vďaka tomu tak môže byť výber postele bezstarostnejší. Čalúnené postele vynikajú aj veľkým úložným priestorom, ktorý nájde svoje opodstatnenie počas celého roka. Dostanete sa k nemu pomocou textilnej úchytky. Úložný priestor využijete na odkladanie posteľnej bielizne či sezónneho oblečenia.

Čalúnená posteľ je pevná a odolná voči poškodeniu

Pri výbere čalúnenej postele pozerajte aj na materiál z ktorého je vyrobená. Kvalitnú čalúnenú posteľ spoznáte podľa toho, že konštrukcia je vyrobená z masívneho dreva. To zaručuje trvácnosť a odolnosť voči poškodeniu. Masívne drevo by ďalej malo byť obalené penou a mäkkým čalúnením. Bonusom pri čalúnených posteliach je v niektorých prípadoch aj vrchný topper, ktorý chráni matrac a posteľ pred znečistením či poškodením.

Posteľ, pre ktorú ste sa rozhodli by mala byť v ideálnom prípade o 10 až 20 cm dlhšia, ako je vaša výška. Je to z dôvodu väčšieho komfortu, ktorý vám dlhšia posteľ poskytne. Pozerajte tiež na výšku postele. Jej ideálne číslo je vtedy, ak máte nohy počas sedenia uložené v priamom uhle na zemi. Pri výbere čalúnenej postele sa pozerajte aj na dizajn a odtieň.

Čalúnené postele majú výhodu v tom, že si v nich môžete vybrať nie len veľkosť, dizajn ale aj odtieň. Či už ste zástancami klasiky alebo elegantného štýlu, čalúnené postele sú vhodné aj pre náročných užívateľov. Na drevko nájdete aj čalúnené postele 200 x 200 cm, či čalúnené postele 160 x 200 cm. Okrem toho si môžete vybrať aj materiál čalúnenia ktorý dotvára celkový dizajn postele.

Spánok je dôležitou aktivitou, ktorú v živote netreba podceňovať. Práve ten dokáže ovplyvniť kvalitná posteľ, ktorú si treba vyberať precízne. Čalúnené postele sú vhodným kandidátom do všetkýh typov spálni – klasické, moderné či minimalistické.

O autorovi Pozrieť všetko

admin