Najlepší softvér podľa cnet.com

ACD Chem/Sketch

 

Radi by ste využívali počítač aj na niečo serióznejšie? A niečo sa pri tom naučili? Tu je veľká zbierka vedeckých programov na cnet.com (výber redakcie, nie užívateľov), niektoré sú pokročilejšie, iné užitočné aj pre širšiu laickú verejnosť, z mnohých smerov ľudského poznania. Je škoda mať počítač len na browsovanie zábavných videí.

ACD Chem/Sketch

 

1. ACD/ChemSketch Freeware – generuje obrázky zloženia chemických látok a podobne, plus ďaľšie vychytávky.
2. PyMOL – zobrazí a vykreslí 3D štruktúry látok na atómovej úrovni, a ako obyčajne, ešte viac.
3. CLC Sequence Viewer – manažér pre spracovanie základných dát z oblasti biológie, doplnený o grafické možnosti.
4. ESG Simulator – už z názvu vyplýva, že tento simulátor sa zaoberá elektrokardiológiou a prácou srdca. Dobré pre budúcich medikov a lekárov.
5. WorldWide Telescope – vo vašom počítači si môžete prezerať rovnaké obrázky, s akými pracujú výskumníci z NASA.
6. BOINC – screensaver pre počítač, ktorý ponúkne váš výpočetný výkon pre vedecké stanice, v čase, keď s ním nepracujete. Áno, ide o slávny projekt SETI, ktorý prehľadáva oblohu, ale ani superpočítače nemajú dosť kapacity, aby spracovali obrovské množstvo dát z vesmíru.
7. ChemToolBox – program výborný ako pre študentov, aj profesionálov, ponúka náučné a kalkulačné nástroje pre orientáciu v komplikovanom svete chémie.
8. Earth Explorer – ďaľšia „nadstavba“ Google Earth, už sa nedívate len na obrázky kdkoľvek na zemi, ale už sa aj renderujú v 3D. Veľmi zaujímavé.

Všetky aplikácie sú určené pre operačné systémy od Microsoftu, všetko by malo fungovať na Windows 7 SK a vyššie (keďže XP prestal výrobca už podporovať).

O autorovi Pozrieť všetko

admin