Noc výskumníkov 2015

Noc výskumníkov

Noc výskumníkov

Noc výskumníkov je tradičné podujatie, ktoré má za cieľ popularizovať vedu medzi verejnosťou a zameriava sa hlavne na domáce zdroje. Rôzne akcie prebiehali na rôznych miestach v piatich slovenských mestách a všetko vyvrcholilo v Starej Tržnici v Bratislave na koncerte a laserovej show.

Tu boli prítomné aj najpočetnejšie stánky rôznych inštitúcií, ktoré sa zaoberajú výskumom, vedou alebo technikou. Na deviatom ročníku podujatia sa teda prezentovali vedci z akademickej aj komerčnej sféry, z rôznych oblastí ako je robotika, poľnohospodárstvo, archeológia, medicína, životné prostredie a podobne. Napríklad firma Monogram Technologies predvádzala modelovanie ľudského tela, Medirex predstavil svoje genetické štúdie a firma Kvant mala ukážku s laserom.

Ukážky mali veľký úspech aj medzi deťmi, na ktoré by sa mal vývoj našej vedy zameriavať. Firma GreenWay poslala zo Žiliny ekologický elektromobil, ktorého cestu diváci v piatok večer sledovali. Viac informácií o podujatí na oficiálnej stránke Noc výskumníkov.

Fotoalbum z bratislavskej Starej Tržnice počas Noci výskumníkov 2015

 

O autorovi Pozrieť všetko

admin