Prečo sú vtipné darčeky populárne? Lebo humor nestarne

Šiltovka so solárnym vetrákom

Existuje nesprávna predstava, že vtipné darčeky sú doménou tínedžerov – nie je to pravda, a majitelia veľkých obchodov a sietí vedia, že dospelí majú na „hlúposti“ oveľa viac peňazí a ich potešenie nie je o nič menšie ako. Existuje štatistika, podľa ktorej je väčšia pravdepodobnosť, že vám nejakú srandu kúpia skôr starí rodičia ako súrodenci. Čaro sledovania reakcie obdarovaného nesúvisí s vekom. Smiech omladzuje… a ak hľadáte darčeky, ak nie ste úplni suchári, určite aj vy hľadáte niečo originálne.

Osobná radosť z originálneho podarúnka je dôvodom, prečo sú tieto darčeky také populárne. Mnoho ľudí cíti hrdosť, keď darček, ktorý starostlivo vybrali a kúpili pre niekoho konkrétneho, spôsobí očakávanú reakciu. Vybrať správny darček pre správnu osobu je veľmi ťažká úloha – tu sa skrýva psychológie veselých obchodov.

Mimochodom, pobavíte aj ľudí v okolí obdarovaného. Aký príbeh priložíte napríklad k tomuto zázraku hore na obrázku? Je to šiltovka, no nie obyčajná – solárna šiltovka s ventilátorom. Je lacná (to hovoriť nemusíte) a je to ten typ najobyčajnejšej čiapky, ktorú občas nosí skoro každý.

Solárny pohon je in – čo je zelené, to je dobré. Malé gadgety na slnečnú energiu sú také obľúbené, že hádam polovice svetového nákladného loďstva preváža len to (obrazne povedané). Keď pracujete vonku, potrebujete tieň na oči. Keď praží slnko, potí sa vám hlava. Takže túto prekérnu situáciu ľudstvo nebolo až dodnes schopné vyriešiť – a naraz je tu solárna šiltovka s vlastným ventilátorom, ktorá nepotrebuje baterky a čím silnejšie slnko, tým účinnejšia je minifotovoltaika. Možno zistíte, že tento darček nie je ani tak zábavný a vtipný ako užitočný – trebárs na rybačke, alebo pri práci v záhradke.

Posledná dôležitá otázka: kedy vlastne niekoho obdarovať. Narodeniny a vianoce sú klišé. Čo takto keď viete, že niekoho čaká kopec roboty? Niečo dôležité sa zmenilo v jeho živote? Keď tušíte, že má priateľ mizernú náladu, má zdravotné problémy alebo ho niečo neustále rozľaduje. Alebo jednoducho len tak, z kamarátstva.

O autorovi Pozrieť všetko

admin