Školské tašky pre zdravé deti z domácej výroby

Školské tašky

Pri kúpe školskej tašky rodič spravidla nemá dilemu – chce niečo pevné, zdravé, kvalitné. Možno potomok má väčšiu dilemu – rozhodnúť sa aký obrázok chce mať na taške. I školské tašky sú posudzované odborníkmi a certifikované. U nás na Slovensku a v Česku máme výrobcu STIL, o ktorom sa dá povedať, že ich tašky sú lekársky odporúčané a dajú sa nájsť v každom papiernictve, poprípade v iných obchodoch.

Batohy a školské tašky sa vyrábajú dnes väčšinou z odolného nylonu a zničiť ich je pomerne ťažké – školáci sa však o to úspešne pokúšajú. Kvalita a výdrž u značky STIL nejde na úkor váhy, tašky majú byť ľahké, obzvlášť u prváčikov, ktorí sú v pomere ku svojim batohom niekedy až pitoreskne maličkí. Vyjdite im v ústrety, nech chodia pekne vystretí, nenarobia sa príliš a všetky veci si pekne odnesú do školy aj domov. Školské tašky pre prvákov sa často predávajú v setoch – tématických, originálnych, rozprávkových. Deti si ich ľahko obľúbia a ich celoživotné spomienky sa spoja s týmto dôležitým majetkom.

Hovorí sa, že tašky sa nekupujú deň pred nástupom do školy, ale veľa rodičov to rieši podobne ako na Vianoce – na poslednú chvíľu. Školská taška musí konštručne kopírovať chrbát vášho potomka, neobmedzovať ho v pohybe, má mať prispôsobiteľné popruhy, ktoré nelietajú naokolo. S popruhmi a remeňmi sa spája jeden tradičný neduh – deti tašky často nosia na jednom pleci. Tak sa taška nemá nikdy nosiť, pravda školské tašky pre piatakov a pre staršie deti zažívajú rôznu manipuláciu, na ktorú sa dospelí neradi pozerajú. Ide však najmä o rovnú chrbticu, ktorá je vo vývoji.

Ako u áut, platí aj u tašiek – vyskúšajte ich. Predídete tak problémom. Nespoliehajte sa na narodeninové tajomstvo. Ak batoh nesedí, presuňte sa k ďalšiemu, ostatne na trhu je toľko modelov a veľkostí…

Určite oceníte množstvo priehradok – na drobné predmety, peňaženky, fľašky, peračníky alebo dokonca aj na telefóny a kľúče – doba sa posunula. Deti mávajú aj nevyhnutné doklady – trebárs do autobusu. Poriadok v taške musí byť, veci nemajú byť na kope a určite nemajú trčať, trebárs rohy kníh alebo pravítka by pri zlom ukladaní mohli pichať dieťa do chrbta. Preto treba deti už od útleho detstva viesť k poriadkumilovnosti.

Kvalitný výrobok ako STIL má na chrbte mäkkú podložku, dostatok sieťok na drobnosti a je možné, že ju raz zdedí mladší súrodenec.

O autorovi Pozrieť všetko

admin