Strašidelné príbehy socializmu: krvavá detektívka naživo

Questum: Strašidelné príbehy socializmu

Prečo je toľko escape roomov s tématikou hororu? Alebo filmovej vraždy a vyšetrovania? Pretože každý tvorca hry (a majiteľ roomu) chce, aby sa o hre rozprávali hráči dlho po tom ako ju dohrajú. Zážitok má byť ultimátny – a intenzívny. A strach je najintenzívnejšia emócia. Ak si ho dopriavame v bezpečných podmienkach, dokáže dokonca príjemne prebudiť naše zmysly.

Ak vytvoríte výbornu a zábavnú hru, s dlhými hádkami, zaujímavými nápadmi a peknými rekvizitami, spomienky na ňu časom vyblednú – ale to ako ste sa v hre zľakli alebo vás niečo šokovalo či omráčilo – to si zapamätáte natrvalo. Strach je evolučný nástroj a má jeden dôsledok – snažíme sa mu vyhnúť. A únik je pointa escape room hry.

Takto komplikovane sme sa dostali k dnešnému tipu: Escape room Questum a jeho hra Strašidelné príbehy socializmu.

Je to zamotaná detektívka zo Sovietskeho zväzu osemdesiatych rokov. Vtelíte sa so svojimi priateľmi do kože leningradských vyšetrovateľov, ktorí sa ocitnú na mieste činu. To čo vyzerá ako normálna domácnosť – sa ukáže byť niečo čo pochuchá nervy aj tým najskúsenejším kriminalistom. A tými ste vy. Môžete si dokonca požičať dobové uniformy, hra ideálna pre dvoch až štyroch ľudí a nemá vysokú obtiažnosť – na prvom mieste je atmosféra.

O autorovi Pozrieť všetko

admin