Udržiavajte svoj domov čistý. Nielen kvôli zdraviu

Čistý domov

Čistý domov

Ste neporiadni a váš dom je jeden veľký chaos? Tak pre vás máme zlú správu. Niečo robíte veľmi zle, a nielen preto lebo nemôžete často nájsť niektoré veci.

Jasné, upratovanie nie je väčšinou zábava. No môžeme si najať upratovaciu firmu, ako je napríklad Bonk, s 25-ročnou skúsenosťou na trhu. Ak ste robili rozsiahlejšie stavebné úpravy alebo vás vytopilo, buďte si istí, že profíci vám upracú oveľa lepšie ako by ste to zvládli vy.

Ľudia sa v zásade delia na dva typy – poriadkumilovných a „bordelárov“. V tých prvých zanecháva neporiadok pocit viny alebo dokonca únavy. A aj pre poriadkumilovných ľudí sa veľa zmení, ak sa začnú deliť o spoločnú domácnosť s tými druhými – napríklad deťmi, ktoré sú neporiadne odmalička a upratovanie je schopnosť, ktorú im treba denne vtĺkať do hlavy.

Výhod čistého a uprataného domova je toľko, že je vhodné si ich na tomto mieste pripomenúť:

  1. Hygiena na prvom mieste. Zdravie! Nikto nechce hazardovať so svojím zdravím. Vymenovávať za koľko chorôb môžu nečistoty, je zbytočné. Je to príliš dlhý zoznam.
  2. Estetické potešenie. Ruku na srdce, z pekného, vzdušného a uprataného domova máme radosť. Nemusíme sa hanbiť pred návštevou, všetkým sa lepšie žije. Máte pocit organizovaného systému, kde má všetko svoje miesto.
  3. Menej problémov s hmyzom alebo škodcami. Čistý domov – menej neželaných podnájomníkov ako sú pavúky, hmyz alebo dokonca myši či potkany.
  4. Predlžujete životnosť svojho domova. Dosť vážny dôvod. Taká plieseň dokáže spôsobiť praskanie stien, opadávanie omietky, vzdúvanie podlahy alebo iné deformácie. V extrémnom prípade dokonca narušenie statiky stavby. Čistotní majitelia predlžujú životnosť materiálov použitých pri stavbe svojho domu. Ak je situácia vážna, určite sa nebojte kontaktovať upratovacie služby.
  5. Väčšia bezpečnosť. Platí to pre všetkých, ale najmä pre deti, ktoré majú tendenciu všetko skúmať a ochutnávať. V čistom domove nemajú toľko príležitostí, že zjedia nejakú divnú substanciu, alebo sa potknú na rozhádzaných veciach.
  6. Žiadne alergie. O tomto vedia alergici svoje a snažia sa držať úroveň prachu na minimálnej úrovni. A to platí pre všetkých.
  7. Tí, čo majú upratané… upratujú menej. Poznáte tú dennú rutinu. Umývať riad, udržiavať toaletu a kúpeľnu čistú, vysávanie, utieranie prachu. V momente ako sa prestanete venovať údržbe sa upratovanie veľmi skomplikuje. Veľké upratovanie raz za čas tak bude oveľa náročnejšie ako priebežné drobnosti.

Nuž a ako sme už spomenuli v úvode článku – ak potrebujete komplexnejšie, hlbšie upratovanie, vždy sa môžete obrátiť na profíkov. Majú napríklad chémiu a technické pomôcky, ktoré bežne nezoženiete, alebo s nimi neviete pracovať.

O autorovi Pozrieť všetko

admin