Urobte si z miestnosti, ktorú nepoužívate, domácu telocvičňu

Domáca telocvičňa

 

Pri každodenných povinnostiach vám možno neostáva čas na návštevu telocvične. Ani tu si však nemusíte zúfať. Pokojne si totiž môžete jednu z miestností vo svojom domove premeniť na domácu telocvičňu a dosýta si v nej zacvičiť.

Činky by vo vašej telocvični jednoznačne nemali chýbať

Vyberať si môžete z činiek rôznych váh, dvojručných, jednoručných alebo zo súprav, ktoré tvoria ich kombináciu.

S činkami si môžete zacvičiť celú škálu rôznych cvikov. Jednou zo súprav, ktorá je skvelou voľbou, je Klartifsada. Tá obsahuje pár jednoručných činiek so štyrmi závažiami a s celkovou hmotnosťou 7,5 kg. Závažia môžete meniť podľa chuti a sily. Obojručná činka má až šesť závaží, dve 5-kilové, a dve 10-kilové. Činky sú potiahnuté plastovým poťahoch, vďaka čomu nerinčia a na okolie teda nepôsobia rušivo.Rukoväť je tiež protišmyková a závity odolné voči opotrebovaniu.

S bradlami si precvičíte celé telo

Sú priestorovo úsporné a môžete ich umiestniť takmer všade. Ide o vďačnú cvičebnú pomôcku, zacvičíte si s ňou všetko – kľuky, dipy, výšvihy alebo zdvíhanie nôh. Bradlá sú vhodné pre rôzne vekové skupiny a hodia sa aj pre náročnejšie tréningy. Ich montáž je jednoduchá, nemusíte oplývať žiadnymi zvláštnymi schopnosťami. Trvá maximálne desať minút.

Posilňujte s vežou

S posilňovacou vežou máte k dispozícii 50 cvikov, ktoré precvičia a spevnia vaše telo. Lanové kladky sú pohyblivé, vďaka čomu si pri cvičení nepoškodíte kĺby. Z prostredného sedadla posilňovacej veže máte prístup k modulu, ktorý je vhodný na tréning hrudníka a ramien alebo na naťahovanie svalov na nohách. K dispozícii máte aj širokú hornú tyč využiteľnú hlavne pre bicepsové a tricepsové cviky.

Vďaka sedadlu, ktoré je potiahnuté syntetickou kožou, si zacvičíte komfortne. A po tvrdom workoute kožu jednoducho pretriete suchým uterákom.

O autorovi Pozrieť všetko

admin