15 najlepších antivírov z celého sveta

Digitálna mapa sveta

 

Mať antivírus na počítači, či podobnom zariadení, je nutnosť. Bez toho vás digitálny svet tam vonku zomelie. Antivírov je veľa a je zaujímavé, že práve tento najcitlivejší softvér nevzniká vo veľkých technologických centrách ako napr. Silicon Valley, ale vyrábajú ho šikovní programátori po celom svete. Antivírusové programy podľa krajiny svojho vzniku:

 1. Bitdefender. Rumunsko. V súčasnosti najlepšie hodnotený program nevznikol vôbec ďaleko, je veľmi vplyvný, spoľahlivý a nainštalovaný na pol miliarde zariadení.
 2. Kaspersky. Rusko. Centrála z Moskvy sa čiastočne presunula do Švajčiarska. Ide o špičkový program, ktorý je asi na 400 miliónoch zariadení. Z Ruska pochádzajú aj iné programy, napríklad Dr Web.
 3. Norton od Symantecu. USA. Práve túto značku uprednostňuje aj americká FBI a tento program považuje za najbezpečnejší aj mnoho amerických inštitúcií.
 4. Eset (NOD). Slovensko. Náš príspevok do svetovej kyberbezpečnosti, mimoriadne kvalitný, mimoriadne obľúbený a pekne dlho vyvíjaný systém, ostatne, začal vznikať už na konci osemdesiatych rokov 20. storčia.
 5. McAfee. USA. Občas kontroverzný, zato stále obľúbený antivírus. Hrdí sa tým, že je najstarší na svete vôbec.
 6. Avast. Česká republika. Veľká značka od našich západných susedov, opäť globálna záležitosť. Avast funguje hádam na všetkých možných platformách a v 45 jazykoch.
 7. Trend Micro. Japonsko. Technologická krajina vychádzajúceho slnka sa spolieha na tento produkt. Zaujímavosťou je, že zakladateľkou spoločnosti bola žena, čo je v tomto segmente nezvyčajné – Eva Chen.
 8. Avira. Nemecko. 100 miliónov užívateľov na svete preferuje riešenie z Nemecka, prístupne a príjemne. Spoločnosti si zlepšila meno, potom čo ich marketingové oddelenie prestalo robiť narážky na Hviezdne vojny.
 9. Secure Antivirus. Tento systém z Helsínk urobil veľký skok v roku 2017 a povyhrával aj niekoľko cien – je jasné, že sa na ňom poctivo pracuje.
 10. AVG. Česká republika. Túto značku kúpil Avast, takže má v portfóliu až dva veľké antivíry. Vznikol v Česku, pracovalo sa na ňom v Nemecku a vedenie sídli v Holandsku.
 11. Qucik Heal. India. Mimoriadne ľudnatá krajina, kde globálne značky zriaďujú skôr support centrá ako strediská pre vývojárov a programátorov sa snaží zlepšiť svoju reputáciu týmto produktom, ktorý pomaly šíri svetom.
 12. Panda. Španielsko. Madridský antivirus je populárny najmä doma, ale 30 miliónov užívateľov ho hodnotí kladne po celom svete.
 13. F-PROT. Island. Hoci je Island veľmi riedko zaľudnený, zdá sa, že pár schopných programátorov sa tu nájde. Tento antivírus si počína skvele najmä v real time ochrane.
 14. Sophos. Veľká Británia. Je považovaný za výborný najmä vo svete mobilných platforiem. 100% anglický produkt – a jeden z jeho zakladateľov sa volá Jan Hruška :).
 15. ZoneAlarm. Izrael. V krajine, kde je bezpečnosť nadovšetko víťazí ZoneAlarm (90 miliónov užívateľov po celom svete). Zaujímavosťou je, že vedenie sídli v Kalifornii a tiež že zákazníkom poskytuje najlepšiu záruku.

O autorovi Pozrieť všetko

admin