Aké sú výhody bavlneného oblečenia?

Bavlnené oblečenie

Bavlnu nosí celý svet a to viac ako iné prírodné vlákna. Jej pestovanie je skutočne rozšírené a slúži prevažne na výrobu odevov. Keďže bavlna je prírodný produkt, oplýva niekoľkými skvelými vlastnosťami. Aj preto sa stala obľúbeným materiálom toľkého oblečenia. Je schopná regulovať vlhkosť, udržať nás v teple, poskytnúť nám pohodlie a má tiež hypoalergénne vlastnosti.

Bavlna reguluje vlhkosť

Bavlna je priedušná a odvádza vlhkosť od tela. Má absorpčné vlastnosti a dokáže pohltiť pot. Ide o všestranný materiál, z ktorého sú vyrobené tričká alebo napríklad dámska a pánska spodná bielizeň. Bavlnené kúsky môžete nosiť aj pri cvičení. Poďla výskumov dokáže bavlna pohltiť až pätinu vlhkosti z vášho tela, kým budete mať pocit, že je vlhká.

Poskytuje nám ochranu v každom ročnom období

Bavlnené oblečenie nás v lete chráni pred horúčavou a v zime nám zas poskytuje tepelnú izoláciu. Všetko vďaka tomu, že je medzi textilnými vláknami schopné zachytiť vzduch.

Bavlna je hypoalergénna

Ide o obrovskú výhodou pre alergikov alebo ľudí s citlivou pokožkou. Bavlna totiž len zriedkavo spôsobuje alergické reakcie, aj preto je skvelou voľbou pre ľudí trpiacimi kožnými problémami. O tomto svedčí aj skutočnosť, že sa bavlna využíva aj v lekárskych výrobkoch, ako sú obväzy a gázy.

Bavlna je odolná voči vetru

Bavlnené tkaniny sú vďaka svojej pevnej konštrukcii odolné voči poveternostným vplyvom. Niektoré kúsky oplývajú aj povrchovou úpravou, ktorá vás ochráni pred nepríjemným vetrom.

Bavlna je pohodlná

Bavlnené oblečenie je mäkké, príjemné na dotyk a jednoducho sa prispôsobí vášmu telu, vďaka čomu sa v ňom budete cítiť pohodlne. V prípade, že sa rozhodujete pre spodnú bielizeň – dámske nohavičky alebo pánske trenírky či slipy, siahnite po kúskoch vyrobených z bavlny.

Bavlna má dlhú životnosť

Bavlna je pevná, vyznačuje sa dlhou životnosťou a je nepravdepodobné, že sa vám oblečenie z bavlny roztrhne.

Tak čo na to hovoríte? Vyskúšate bavlnenú spodnú bielizeň?

O autorovi Pozrieť všetko

admin