Ako sa dostať na letisko Schwechat

letisko schwechat

Zo Schwechatu sa lieta do celého sveta, a v moment keď sa s letenkami v ruke náhlime na letisko, nechceme riešiť nejaké problémy v doprave na samotný terminál. To by mohlo zničiť celú cestu. S hlavou plnou veľkého výletu potrebujeme rýchly, bezpečný a spoľahlivý presun. Aké máme možnosti?

Vlastným autom. Skúsení motoristi už vedia, kto v ich okolí je im ochotný odšoférovať úsek z Bratislavy do Viedne a naspäť na ich aute. Je možné si vlastné auto zaparkovať priamo na parkovisku pri Schwechate. Je to síce relatívne bezpečné, no i tak vám pribudne jedna starosť navyše. Takéto parovanie vás vyjde zhruba 40 euro na týždeň a nie každý ho obľubuje.

Vlakom. Vlaky sú dobrý spôsob cestovania, no nie dokonalý. Do Viedne z Bratislavy chodíte najmä na medzinárodných vlakoch, ktoré prichádzajú z Česka a smerujú ďalej do Budapešti – a na tratiach 4 štátov sa môže udiať niečo, čo spôsobí meškanie. Navyše, vlak nejde do Schwechatu, ale len na jednu z veľkých viedenských staníc (väčšinou Hauptbahnhof). A odtiaľ sa musíte ešte dostať kombináciou metra a nadzemky do štvrte na okraji Schwechat (metro sem zatiaľ nejde, len klasická trať pre nadzemnú súpravu mesta). To je komplikované.

Autobusom. Tento prostriedok má výhodu, že vybrané linky chodia až na letisko.  Väčšinou si lístok musíte zaobstarať dopredu a cestovanie nemusí byť pohodlné – autobusy sú zvyčajne zaplnené do posledného miesta, nehovoriac o tom, že sa nejak musíte dopraviť aj na autobusovú stanicu a počítať dopredu s možnými kolónami a zdržaniami.

Taxíkom. Asi najpohodlnejšie riešenie. Taxík vás vyzdvihne pred vaším domom (alebo kde mu zadáte) a zavezie vás až do cieľa. Mať auto iba pre seba znamená pohodlie – dostatok miesta, autá sú klimatizované a vybavené drobnôstkami ako noviny, či minerálkou. Taxikári musia byť profesionálni a slušní, pomôcť vám s batožinou a prípadne aj poradiť s dopravou. Taxi na Schwechat stojí z nášho hlavného mesta zhruba 50 euro a dostanete k dispozícii luxusnejší voz s taxikárom, čo dobre pozná trasu a zbytočne sa nezdržiava.

Cena rozpočítaná na viac cestujúcich nie je vôbec likvidačná a pri napríklad počte 3 osôb sa prakticky rovná hromadnej doprave. Tieto sloveské taxi služby sú, mimochodom, trikrát lacnejšie ako ich rakúski konkurenti. Ak nemienite stopovať, alebo nelietate iba vrtuľníkom, ide o najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob cestovania na letisko.

O autorovi Pozrieť všetko

admin