Ako zatepliť búdu pre psa

Psia búda

Od čias, keď sa vlk stal priateľom človeka, a z vlka vznikol pes, sme spohodlneli. Aj my, aj naše psy…Veď kdeže by naše staré mamy na dedinách chyrovali, že treba psiu búdu zatepliť. Nevadí, nezmenila sa len doba a my, ale aj naše psy, teda presnejšie tie, ktoré nechováme v interiéroch našich príbytkov, ale sme im postavili ich vlastné búdy. Čítajte, ako, prečo a čím treba zatepliť psiu búdu.

Čo potrebujeme

  • psa, ktorý nie je fajnový a nemá problém bývať v búde
  • búdu
  • náradie
  • zatepľovací materiál
  • chuť do práce
  • aspoň základnú zručnosť „level kutil“

Ako na to

Predpokladajme, že ste vášmu miláčikovi zhlobili elegantnú drevenú búdu. Nuž a drevo je materiál, ktorý nemôžeme zatepliť hocičím. Presnejšie, drevené stavby je vhodné zatepliť sklenou vatou, polystyrénom, alebo reflexnou fóliou.

Drevo ako prírodný stavebný materiál potrebuje „dýchať“ a vyžaduje prírodné zateplenie, teda niečo na minerálnej báze. Môžete použiť materiál, ktorý vám ostal zo zatepľovania chalupy, alebo kúpiť pre svojho štvornohého miláčika novú tepelnú izoláciu. Netreba kupovať celý bal – teda ak nezatepľujete búdu pre veľkého psa. Zateplené psie búdy sú v našich klimatických podmienkach nevyhnutnosťou pre väčšieho aj menšieho psa.

Zimy na Slovensku…

…bývajú kruté a naši štvornohí miláčikovia si zaslúžia teplé psie príbytky. Nevynechajme z toho aj mačky, ktorých domčeky pre mačky potrebujú byť tiež zateplené. Ak teda majú naši miláčikovia bývať v búdach, tak zateplených. Nuž a aby bola búda vášho štvornohého priateľa zateplená dokonale, nestačí zatepliť len steny, nezabudnite tepelne izolovať aj podlahu a strechu.

O autorovi Pozrieť všetko

admin