Čo všetko nosia dámy v kabelkách a ako prispôsobiť kabelku rôznemu obsahu

Obsah kabelky

Dámske kabelky sú pre mužov 21. storočia ako dračie jaskyne pre stredovekých rytierov. Nikdy nevedia, aké poklady v nich nájdu, ale taktiež nie je isté, či vôbec niečo nájdu a vrátia sa na denné svetlo.

Čím to je, že sú dámske kabelky prakticky bezodné, takmer ako čarovná taška Hermiony z Harryho Pottera? Poďme si na to spoločne posvietiť.

Všetko od výmyslu sveta

Odpoveď na našu otázku by sme mohli zjednodušiť ako “čo žena, to iný obsah kabelky”. Bolo by to však prílišné zjednodušenie, ktoré by nás obralo o radosť z hľadania toho, čo ich spája.

Iné predmety nájdeme v kabelke študentky a iné v kabelke úspešnej podnikateľky. Zatiaľčo v študentskej kabelke nesmú chýbať doklady (hlavne rôzne cestovné preukazy), kozmetika, nabíjačka na smartfón, slúchadlá, kefa na vlasy, voňavka a snáď aj nejaké tie učebnice, kabelka podnikateľky, to je úplne iný prípad. Niečo ich však spája. Asi nás neprekvapí, že okrem notebooku a fľašky s vodou v nej natrafíme aj na kozmetiku a voňavku.

Rozmery kabelky

Od toho, čo sa nachádza v kabelke, sa odvíjajú aj nároky na jej rozmery. Tak napríklad študentka skôr ocení veľkú kabelku/tašku, ktorá sa zrejme stane trendom v roku 2022, do ktorej si môže vložiť veľké učebnice a zošity, prípadne niečo na zjedenie.

Úspešnej podnikateľke príde vhod kabelka s obdĺžnikovým strihom, do ktorej si môže vložiť notebook a pár pracovných dokumentov. Úplne iný typ kabelky si dá bežná pracujúca žena, ktorá okrem kozmetiky a kefy na vlasy nič viac nepotrebuje.

Keď chcete zažiariť na plese, zrejme si k šatám nezladíte veľkú kabelku/tašku, ale pri výbere sa zameriate skôr na menšie, no dizajnovo zaujímavejšie kabelky.

O autorovi Pozrieť všetko

admin