Kupujeme zlaté tehličky s hologramom: Švajčiarska kvalita, švajčiarska ochrana

Zlatý zliatok

Zlaté tehličky s vyrazeným ochranným hologramom sú bezpečnejšie ako tehličky bez hologramu. Hologram poskytuje dodatočnú ochranu proti falšovaniu a krádeži. Nepochybne poskytuje aj lepší vnútorný pocit – to čo kupujem, je orazené, overené, skontrolované.

Hologram je jedinečný vzor, ktorý je vytlačený na zlatej tehličke. Je veľmi ťažké ho skopírovať alebo falšovať (podobná technológia sa používa napríklad na pasoch). Ak sa hologram na zlatej tehličke poškodí alebo odstráni, je to znak, že tehlička je falošná.

Je tu ďalšia funkcia: hologram pomáha pri identifikácii zlatých tehličiek. Ak máte zlatú tehličku s hologramom, ľahšie ju môžete identifikovať ako svoju a chrániť ju pred krádežou.

Výhody kupovania zlatých tehličiek s vyrazeným ochranným hologramom sú teda krištálovo jasné:

  • Zvyšujú bezpečnosť zlatých tehličiek pred falšovaním a krádežou.
  • Uľahčujú identifikáciu zlatých tehličiek.
  • Môžu zvýšiť predajnú hodnotu zlatých tehličiek a investičné zlato je tak naozaj investičné.

V prípade Slovenska je výrobcom zlatých tehličiek s vyrazeným ochranným hologramom spoločnosť Argor-Heraeus. Tieto tehličky sú vyrábané v presných hmotnostných a kvalitatívnych parametroch. Používajú technológiu Kinebar® a za tou stojí banka Union bank of Switzerland. Táto patentovaná technológia sa používa i pre zabezpečenie bankoviek alebo cestovných pasov. Názov kinegram pochází z  gréckeho slova pohyb“ [kinesís] a „písané“ [grámma]. Gilošový obraz mení obrys aj farbu pri miernom pohybe zliatkom / tehličkou. V strede grafického symbolu sú zreteľná písmena A a H. Táto značka sa jednoducho nedá s ničím zameniť.

O autorovi Pozrieť všetko

admin