Na festivale vedy a techniky AMAVET

Festival vedy a techniky AMAVET

Festival vedy a techniky AMAVET

Festival mladých vedcov (do 21 rokov) sa u nás organizuje skoro dve dekády.

Tentokrát sa podujatie presunulo do Incheby – k veľkej knižnej výstave Bibliotéke a k Juniorským remeselným dňom, kde si stredoškoláci skúšali zakladanie firiem. Vcelku rozumné rozhodnutie, pretože všetky akcie spája téma vzdelávania. Navyše, na AMAVET bol vstup zdarma. Poprípade návštevníci mohli vyskúšať ešte vesmírnu výstavu Discovery, špičkové a profesionálne spracované predstavenie ľudského dobývajania vesmíru. Toľko „vedy a techniky“ na kope sa u nás tak často nevidí.

Tu je galéria z festivalu AMAVET plus pár fotiek z knižnej výstavy Bibliotéka a ešte doložené snímkami s ďaľšieho podujatia na tom istom mieste – Juniorských remeselných dní v Inchebe.

Z vyše stovky mladých vedcov dostali tí najlepší odmenu vo forme reprezentovania Slovenska na medzinárodných fórach. A to nie hocikde. Napríklad 17-roční Samuel Smoter a Miriam Feretová pôjdu až do Los Angeles na podujatie zastrešované firmou Intel. Uspeli so svojím projektom oleja, ktorý odpudzuje niektoré kliešte.

Tým sa dlhý zoznam iba začína. V estónskom hlavnom meste Tallinn sa predstavia tri projekty, v texaskom Houstone dva. Do Brazílie sa dostal Filip Gomboš svojou štúdiou populačnej explózie bobrov v povodí Hornej Tople. No a zoznam dopĺňajú postupy na fóra v Moskve, v Bruseli a vo Švajčiarsku. Slovenská veda, aj keď v „malej forme“ bude mať zastúpenie na rôznych kontinentoch.

Zdroj informácií: festivalvedy.sk

O autorovi Pozrieť všetko

admin