Odporúčania na výlety v blízkosti Piešťan

Výlet pri Piešťanoch

Výlety v okolí Piešťan ponúkajú bohatú a rozmanitú ponuku. Pre tých, čo majú radi históriu, je toto miesto obzvlášť zaujímavé. Okrem množstva archeologických lokalít ako Veľkomoravské hradisko Ducové-Kostolec či Bojná Valy, kde môžete obdivovať rekonštrukcie slovanských obydlí, nájdete tu aj niekoľko zachovalých hradov. Tieto budovy slúžili na obranu hraníc Uhorska a chránili obchodné trasy vedúce cez Považie.

Aj keď sú dnes väčšinou len v ruínach, stále cítiť ich pôvodný majestát a určite stojí za to ich navštíviť. Medzi najznámejšie patria hrad Tematín, Čachtický hrad, Beckov, Topoľčianky, Ostrý Kameň a Oponický hrad. Ak máte záujem o spoznanie histórie týchto hradov v čase ich najväčšej slávy, nezabudnite navštíviť aj Park miniatúr v Podolí, kde nájdete detailné modely hradov z celej krajiny. Okrem toho sa môžete vybrať aj na prechádzku po krásnej prírode, ktorá obklopuje tieto historické pamiatky.

Pri návšteve Oponíc nezabudnite navštíviť Aponiovskú historickú knižnicu v kaštieli Chateau Apponyi, ktorý funguje aj ako luxusný hotel. Pre tých, ktorí milujú prírodu, odporúčame nenáročný výstup na vrch Skalka nad obcou Hubina alebo prechádzku jaskyňou Čertova pec, kde sa nachádza najstaršie osídlenie na Slovensku v blízkosti Radošinej. Severne od Piešťan môžete objaviť jedinečnú Haluzickú tiesňavu s bujnou vegetáciou, čo dodáva pocit pralesa.

V blízkosti Piešťan sa nachádza zaujímavé Múzeum socializmu a studenej vojny, ktoré sa nachádza 7 metrov pod zemou v okolí Alekšincov. Ďalším historickým miestom na navštívenie je Mohyla v Očkove, ktorá vás prenesie do minulosti s pútavými a niekedy aj desivými príbehmi.

Okrem toho odporúčame niekoľko ďalších atrakcií, ktoré sa dajú navštíviť počas jedného celodenného výletu z Piešťan. Medzi naše tipy patrí:

– Prechádzka na Šikmú vežu v obci Vrbové cez Krakovany-Stráže s návštevou Parku miniatúr v Podolí.

– Prehliadka expozície Čachtického múzea a návšteva Čachtického hradu.

– Objavovanie histórie pri Veľkomoravskom hrade v Ducovom a hradu Tematín.

– Výlet do Nitry s možnosťou zastávky na vrchu Zobor.

Pri hľadaní „wellness pobyty Piešťany“ by ste určite narazili na Hotel Park. Tento hotel je ideálnym príkladom komfortu a luxusu, ktoré sú charakteristické pre túto nádhernú destináciu.

V Piešťanoch nájdete teplé jazierka s termálnou vodou a obývané korytnačkami v kúpeľnom parku. Symbolom miesta sú pávy, ktorých krásu môžete obdivovať práve v kúpeľnom parku. Niet divu, že už v roku 1914 bolo tu otvorené prvé golfové ihrisko na Slovensku. Bicykel sa stal hlavným dopravným prostriedkom obyvateľov v rámci mesta.

Historické korene Piešťan siahajú až do roku 1113, no územie bolo osídlené už predtým. Kúpele Piešťany majú hlboké korene v histórii kúpeľníctva, začínajúce od 16. storočia, keď sa v okolí liečivých prameňov vytvorila osada Teplice.

Prvé písomné zmienky o liečivých vodách v Piešťanoch sú zaznamenané v roku 1549. Postupne v 18. storočí začali vznikať prvotné kúpeľné domy a oficiálna prevádzka kúpeľov sa rozbehla v roku 1830. Rodina Winterovcov, ktorá vlastnila kúpele, prispela k ich celosvetovej popularite.

Mesto Piešťany má bohatú históriu a prešlo niekoľkými zmenami názvov, medzi nimi Pescan, Piesthen, Pöstény, Teplicz a Piestyan, kým sa nakoniec v roku 1920 ustálil názov Piešťany.

V súvislosti s dopravou vedie priamo do mesta diaľnica z Bratislavy a zo Žiliny, čo zabezpečuje pohodlné cestovanie autom. Okrem toho sú k dispozícii autobusy, vlaky a medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza asi 5 km od centra mesta a poskytuje služby charterových letov do destinácií ako Turecko a Egypt.

V Piešťanoch sa môžete pohybovať pomocou miestnej hromadnej dopravy, miestnych taxislužieb alebo si môžete požičať bicykel, čo je veľmi obľúbený spôsob dopravy medzi miestnymi obyvateľmi. Parkovacie možnosti sú dostatočné, aj keď väčšina parkovísk je spoplatnená, a to aj počas sviatkov a víkendov. V blízkosti centra mesta sú označené parkovacie zóny a platbu za parkovanie je možné vykonať aj elektronicky.

Turisticko-informačná kancelária poskytuje informácie počas celej turistickej sezóny sedem dní v týždni a má ústredie na adrese Pribinova 2, 921 01 Piešťany. Navštívte ich pre tipy na výlety a ďalšie užitočné informácie o meste.

 

O autorovi Pozrieť všetko

admin