Výhody manželských postelí

Manželská posteľ

Čím väčšia posteľ, tým lepšie. Ak vám vaša druhá polovica „kradne“ priestor alebo periny, vyriešite to jednoducho – väčšou posteľou.

Manželská posteľ s úložným priestorom je prvok číslo jedna v akejkoľvek spálni, takže by mala byť odolná, štýlová. Manželské postele s úložným priestorom dokážu vašej spálni ušetriť miesto, ktorú by zabrala jedna skriňa alebo posteľ.

Jedna americká organizácia raz urobila výskum. Pýtali sa manželských párov, či chcú väčšiu manželskú posteľ. Iba 15 percent povedalo, že áno. Keď im požičali väčšie postele, až 50 percent zmenilo názor a vyslovili sa, žeby potrebovali viac priestoru.

Veľká manželská posteľ je skrátka pohodlná. Človek v nej trávi tretinu života. Prečo si ukrajovať z komfortu aj na tomto? Od spánku sa odvíja zdravie aj psychické rozpoloženie ľudí. Podľa iného prieskumu majú najväčšie postele Belgičania, Gréci, Holanďania a Islanďania.

Ak pred posteľ umiestnite veľkú obrazovku, začnete v nej tráviť o dosť viac času. Nechcete byť rušení ničím len sami sebou. Ak si vyberiete nesprávny typ postele, môže sa to negatívne odraziť doslova aj na vašom intímnom živote.

Jednou z variant manželskej postele je kontinentálna posteľ. Miesto rámu sa matrac skrýva v konštrukčnom boxe a stabilizuje tak celú posteľ. Určite by ste nemali z rozmerov postele ukrajovať pre nočné stolíky alebo zrkadlá po stranách. Nie každý má dostatočne veľkú spálňu, ale na posteli sa šetrí až úplne ako na poslednej položke.

Napokon sa dostávame k otázke, či manželská posteľ s matracom alebo dvomi matracmi. Zdá sa, že výhodnejšie sú dva matrace zložené vedľa seba. Pretože každý z manželov spí trochu inak, v inej polohe. Môžete tak mať napríklad matrace s rôznou tvrdosťou. Ak sa o tieto veci nezaujímate, možno začnete, keď vaša manželka otehotnie. No najmä, s menšími matracami sa ľahšie manipuluje ako s jedným nadrozmerným, ktorý napríklad vyčistiť alebo premiestniť môže byť celkom problém.

O autorovi Pozrieť všetko

admin