Weby v roku 2023: rýchlejšie, bezpečnejšie a lacnejšie

Web developeri

Aký web chcete pre vaše podnikanie? Ak je odpoveď „zelený“, nemusíte ďalej čítať. Ak sa ale zaujímate o technológie, čo letia v aktuálnom roku 2023, smelo pokračujte.

Weby 3.0 alebo hypermoderné weby sú postavené tak, aby ich bolo možné upravovať a výsledky sa zobrazovali okamžite (samozrejme, aj užívateľom). Ak je na webe chyba, kým užívateľ neurobí niečo nové, chybu stále vidí. Nejde len o gramatické chyby – ale priamo o zobrazovanie dostupnosti výrobkov, možnosť rezervácie atď. Aby služby nezmizli z databáz, kým užívatelia vidia stále staré dáta.

Weby novej generácie sú decentralizované, rýchlejšie, robustnejšie chránené. A tiež – lacnejšie. Miesto toho, aby web vyvíjal veľký tím ľudí, stačí šikovný človek vybavený už hotovou prácou, skriptami, kódom a overenými šablónami. Čím menej ľudí web vyrába a čím menej času na neho potrebujú, tým bude lacnejší. Staré trojuholníkové príslovie vraví, že tým utrpí kvalita – mohla by. Od toho máme neustále zlepšujúce sa technológie a nové fenomény menom Umelá inteligencia.

Ak máte web z roku 2013, máte pravdepodobne niečo príšerne zastarané akoby z počítačového praveku. Dnešné weby pracujú s mobilnými aplikáciami, cloudom, štítmi bezpečnostných firiem, ich prevádzkovatelia nepotrebujú poznať nielen kód, ale ani žiadne pokročilé techniky. Čistý prehľadný a hlavne dobre sa ovládajúci web je základom progresívneho podnikania.

Ak je podnikateľ zaujatý vytvorením webovej stránky, je dôležité, aby komunikoval so svojím developerom a presne určil svoje požiadavky. Ostatne, každý biznis je trochu iný – a vývoj webu sa môže zaseknúť práve na zlej komunikácii. V minulosti najčastejší problém – nereálne očakávania klientov – sa búrajú príchodom nového veku web developmentu. Dynamické firmy tvoriace weby za priaznivé ceny nie sú hudba budúcnosti. Je to dnešok.

Čo by ste ako podnikateľ mali od web developera vyžadovať?

  1. Funkcionalitu a zvládnutú komunikáciu / obchodovanie so zákazníkmi.
  2. Dizajn a vzhľad prepojený s brandom firmy a zodpovedajúci vkusu firmy aj zákazníkov.
  3. Mobilnú optimalizáciu a fungovanie na rôznych platformách.
  4. Aby web doručil správu v prvých sekundách po novej návšteve a klient nemusel dlho tápať.
  5. Optimalizáciu pre vyhľadávače, aby ste sa priatelili s korporáciami, cez ktoré vás vôbec niekto nájde.
  6. Máte právo na primeranú dobu výroby stránky a dodržanie vopred dohodnutého rozpočtu.
  7. Prípadnú neskoršiu správu a údržbu webu (ak sa tak dohodnete).

O autorovi Pozrieť všetko

admin