Mikrobylinky a Mikrozelenina – Vitamínová bomba

microgreens

Za posledných pár rokov bolo vykonaných viacero štúdií o blahodarných vlastnostiach a účinkoch Mikrozeleninky a Mikrobyliniek. Zistilo sa, že výhonky obsahujú až 40x viac živín ako dospelá zelenina.
Je to začiatok života rastlinky, priamo BOMBA vitamínov, minerálov a hlavne enzýmov, ktoré sa po tepelnej úprave vytrácajú.
Mikrozeleninky sa konzumujú iba v surovom stave.

Mladé výhonky zeleniny či byliniek. Sú v podstate v štádiu medzi klíčkami a baby zeleninou či baby lístkami. “MIKRO“ sú nazvané v tom momente ako rozkvitne na stonke dvoj lístok. Narastú do veľkosti 5-10 cm. Zbierajú sa spolu so stonkou už po 6-20 dňoch po zasadení. Nie každá zelenina, bylinka či rastlinka vie vyrásť do takejto MIKRO podoby. Sú to špeciálne semienka špecificky dané na pestovanie Mikrobyliniek a Mikrozeleninky, do dospelej zeleniny/plodu či byliny už nevyrastú.

Kvalitné semienka na pestovanie kúpite na MámeChuť Raw & Bio e-shop. Pestovanie je naozaj jednoduché a zvládne to každý. Návod ako na to, nájdete v popise každého produktu. Určite by to mal vyskúšať každý 


Prvýkrát sa začali používať v USA ešte v 80-tych rokoch ale iba v luxusných reštauráciách ako ozdoba jedál. Naši slovenskí šéfkuchári si ich osvojili už pred možno desiatimi rokmi, hlavne tí, ktorí pracovali v zahraničí.

Na MámeChuť Raw & Bio e-shope nájdete kopec zdravých a hlavne kvalitných potravín.

O autorovi Pozrieť všetko

admin