Ktorý iPhone kúpiť v roku 2020

iPhone telefóny

Drahé a luxusné iPhony stále ostávajú módnou a technologickou značkou, bez ohľadu na to ako úspešne sa na ne tlačia iní výrobcovia.

Je to skrátka svet sám o sebe, kde rôzne modely konkurujú sebe navzájom a užívateľom spôsobujú malé problémy – ako sa v nich vyznať? Skúste naše stručné zhrnutie.

iPhone 11. Základná jedenástka je momentálne hlavný kôň gigantu z Cupertina. V najlacnejšej verzii (64 GB) je celkom dostupná a hovorí sa, že stačí každému. Pravda, Apple na trh s úspechom pumpuje aj o dosť drahšie jedenástky Pro a Pro MAX – čo sú najluxusnejšie telefóny, čo sa dajú momentálne dostať. Posledný menovaný je najťažší a najväčší, no aj najodolnejší a je v ňom napchatých najviac technológií. Je to vskutku reprezentatívny prístroj, ktorý si okolie všimne (nielen kvôli nezvyčajnému trojhuholníkovému výrezu na fotoaparáty). Smartfóny iPhone 11 sú pre ľudí, čo hľadajú to najaktuálnejšie a nehľadia na cenovky.

iPhone SE 2020. Naopak, tento iPhone je pre ľudí, čo hľadia na cenovky – a na veľkosť prístroja. Prvý SE vyšiel pred piatimi rokmi, keď bolo na trhu ešte dosť „malých telefónov“. Tento veľmi praktický telefónik má totiž obrazovku len 4.7 palca, čo je dnes unikát. Dnes sa za malé telefóny považujú tie s obrazovkou nad 5 a niekedy dokonca 6 palcov. Malý iPhone SE je preto veľmi praktický a skladný, a navyše nemá veľa konkurencie. Pritom je stále technologicky vynikajúci – nikto sa za neho nemusí hanbiť. A dá sa skryť do každého vrecka, čo sa o jeho nadrozmerných príbuzných nedá povedať.

iPhone XR. Tento model je v podstate rad 10 s písmenkom R (XR sa tu vyslovuje „ten ár“), ale s novším čipsetom a operačným systémom. Vyšiel v roku 2018, ale je stále aktuálny aj v roku 2020 – je veľmi praktický a výdrži jeho batérie máločo konkuruje. Vyšiel v 6 farbách (napr. bledomodrý alebo korálovo oranžový) a zaujme aj fotoaparátmi či displejom. iPhone XR je voľba pre fanúšikov Applu, ktorí nepotrebujú to najaktuálnejšie, ale stále sú nároční.

iPhone 12. Samozrejme, najviac sa čaká na novú sériu. Jej uvedenie spomalila korona (zamestnanci nemohli cestovať medzi USA a Čínou, spomalilo sa budovanie 5G sietí) a tradičný septembrový dátum vydania sa nedodrží. Verejnosť dúfa, že dvanástky budú predstavené v októbri 2020 a že sa vtedy začnú aj dostávať do obchodov. Najlacnejší model by mohol začínať na cenovke okolo 650 eur. Dizajn spoznáte opäť najmä pre inak usporiadané fotoaparáty a najväčšou kontroverziou bude to, že Apple už nebude k telefónom pribaľovať nabíjačky. iPhone 12 je pre ľudí, ktorí si radi počkajú na to najposlednejšie a najmodernejšie.

O autorovi Pozrieť všetko

admin