Smart hodinky: štýlové, inteligentné a viac než na iba fitness

Chytré smart hodinky

Na prvom mieste je ich praktickosť – no v závese ide o ich vzhľad, pohodlné nosenie a možnosti, ktoré ponúkajú. Inteligentné smart hodinky vtesnajú na vaše zápästie technológie a štýl.

Väčšina žien a dievčat má sklony vyberať si doplnky aj podľa toho, ako vyzerajú. Smart hodinky hovoria, že rozumiete inteligentnej technike, že máte štýl a pravdepodobne aj dosť športujete, alebo aspoň veľa plánujete. Definitívne nie sú iba na parádu. Benefity sa dajú ľahko vymenovať:

  1. Pre ľudí v pohybe. Pre tých čo veľa cestujú (a hodinky sú nápomocné aj v iných časových zónach, na letiskových kontrolách apod.), ale aj pre tých, čo žijú cvičením a fitnessom. Do maličkých hodiniek sa zmesti veľa inteligentných aplikácií, trackerov, počítadiel a podobných šikovných vecičiek. Navigácia je samozrejmosťou.
  2. Šetria čas, nielen ho merajú. Notifikácie! Chodia neustále. Chcete byť zastihnuteľní – čo ak príde dôležitá správa alebo mail. So smart hodinkami nesiahate 300-krát za deň po telefóne, nevyberáte ho z tašky a neotvárate donekončena obal – stačí jemne pootočiť zápästím a vidíte, či cinknutie bolo dôležité alebo nie.
  3. Praktická prevádzka. Pri ostatných zariadeniach vedieme nekonečné debaty o baterkách.. hodinky však majú maličké obrazovky. Nežerú ani zďaleko tak veľa. Netrávia polovicu svojej životnosti v nabíjačke.
  4. Môžu nahradiť telefón. V kombinácii s inými zariadeniami môžete hovory vymazať alebo odpovedať.
  5. Prehrávač hudby. Staré walkmany a iPody nahradili väčšinou smartfóny. Tie dnešné sú často veľké ako malé tablety – nie sú vždy ideálne napr. na behanie. Nič praktickejšie ako inteligentné hodinky zatiaľ tak skoro mať nebudeme.
  6. Diskrétnosť. Malé hodinky s minimalistickým dizajnom nebijú do očí ako veľké a drahé smartfóny. Hodí sa to kdekoľvek – od pracovných stretnutí až po situácie na ulici.

Technológia smart watch definitívne opustila jednoduché ukazovanie času – široké použitie, prispôsobovateľnosť, široká ponuka hodiniek (od pár desiatok eur po zariadenia za mnoho tisíc eur) ukazujú modernú budúcnosť.

O autorovi Pozrieť všetko

admin